Hakkımızda

Er-Gün Madencilik Hakkında...

Gezinti için aşağı kaydırın

Hakkımızda

Er-Gün Madencilik Hakkında...

01.
17

Yıllık Tecrübe


BÜYÜKKIZILDAĞ KROM İŞLETMELERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ BÜYÜKKIZILDAĞ KROM İŞLETMELERİ, rahmetle andığımız Sayın Mustafa KOCABEY ve Lütfi KARADENİZ tarafından, İstanbul merkezli bir şirket olarak 10,000 TL. sermaye ile TOK MADENCİLİK ve LTD.ŞTİ. ünvanı ile kurulmuştur. Tescil tarihi 06/09/1954 tür. Kayseri İli Tomarza İlçesi Toklar Bucağı,Işıklar Köyü hudutları içinde olan Büyükkızıldağ mevkiinde, 1.633,72 hektar üzerinde ruhsat sahası ile Maden Dairesi'nde tescillidir.

Yıllar itibarı ile faaliyetine devam etmiş, halen (feshedilen) TOK MADENCİLİK ve LTD.ŞTİ. kökenli ERTOK MADENCİLİK ve TİC.LTD.ŞTİ. 'ne ait maden sahası kesintisiz 58 senedir Türkiye madencilik sektörüne hizmete devam etmektedir. Tok Madencilik ve Tic.Ltd.Şti, faaliyette olduğu dönemlerde Türkiye'de krom madenciliği adına önemli yere sahip olmuştur. Zamanla konjonktür gereği ortaklık ihtiyacı duyan şirket, Türkiye krom üretiminin ve ihracatının duayeni, saygı, hürmet ve rahmetle andığımız AHMET EREN'in gurubu ile (AKPAŞ-BİRLİK MADEN A.Ş.) birleşmiştir. Her maden sahasında ocaklara isim verilmesi geleneğiyle, Kocabey, Nurvana, Karakız, Sarıkız, Perihan, Karadeniz, Büyük At, Küçük At, Nirce, Köse, Kadı Mahmut isimli ocakları ile ülkemiz için önemli krom üretimleri gerçekleştirmiştir. Süreç içinde Tok Madencilik; ikinci kuşak olarak adlandırabileceğimiz Ertok Madencilik ve Tic.Ltd.Şti'ne 1998 yılında veraseten ruhsat haklarını devretmiştir. Ertok Madencilik ve Tic.Ltd.Şti., maden sahasında birinci kuşağın geleneğini devam ettirmekle birlikte daha önemli başarılara imza atma yolunda ilerlemiştir. Ertok Madencilik ve Tic.Ltd.Şti, 2003 yılında Gün İnşaat Madencilik-Ahmet GÜN ve EREN İnşaat Madencilik ve Tic.Ltd.Şti. ile rödovans (maden satışı komisyonu) karşılığı taşeronluk anlaşmaları imzalamıştır. ŞİRKETİMİZ ER-GÜN MADENCİLİK İNŞAAT HAF.NAK.MÜH.HİZ.VE TİC.LTD.ŞTİ. 2008 yılı mayıs ayında kurulan şirketimiz, krom madenciliği temelli kurulmuş olup, Trabzon'da inşaat işiyle de iştigal etmektedir.

Ana faaliyet konusu yer altı ve yerüstü krom istihsalidir. Er-Gün Madencilik, kurulduğu ilk yıldan başlayarak ar-ge çalışmalarına büyük önem vermiş, altyapı hizmetleriyle de Büyükkızıldağ Krom İşletmesine katkı yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. Maden sahasına Kayseri ve Civarı Elektrik AŞ ile anlaşarak yüksek maliyetine rağmen elektrik hattı getirip, ticari değeri olmayan düşük tenörlü cevherler için konsantre tesisi kurmuştur. 2008 yılının temmuz ayında, halen üretime devam eden ve şirketimizin gözbebeği olan TEMİR MADEN OCAĞI 'nı faaliyete geçirmiştir. 42 ve üstü tenörlü parça maden üretimi yapılan ocak, yıllık 40,000 tonluk kapasiteye sahiptir. Şirketimiz,TEKÇAM adı verilen mevki başta olmak üzere çeşitli yerlerde modern araç ve ekipmanları ile sondaj faaliyetlerine devam etmektedir. 2009 yılında Kayseri Sanayi Odası'ndan Kapasite Raporu ve Sanayi Sicil Belgesi alan şirketimiz, Maden Kanunu ile İş Kanunu'nun getirdiği bütün yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmektedir. Yıllık yaklaşık 50,000 Ton 44-46 CrO3 parça cevher, 10,000 Ton konsantre krom cevheri üreten şirketimiz, madencilik sektörünün Türkiyemiz için önemini iyi bilmektedir.

Ülkemize, milletimize, meslektaşlarımıza, tüm üretenlere saygı ve hürmetlerimizle…Er-Gün Madencilik

İletişim bilgileri

Mail

Telefon filan..

Developed by Mersev Bilişim Hizmetleri